Pobierz Adobe Flash player
Prawdopodobnie w Twojej przeglądarce wyłączono JavaScript lub nie posiadasz zainstalowanego Flash Player'a.
Słuchaj Słuchaj radia Słuchaj radia w Winamp
login: hasło:
gramy: Roy Malloy - Ocean Planet - August 28 2017 - on Houseradio
www.houseradio.pl/ranczo-project,audycje,232.html
Booka Shade

Booka Shade

producent / dj
Niemcy Niemcy

Ta studyjna spółka producentów i remikserów, a jednocześnie estradowy duet, czyli Walter Merzinger i Arno Kammermeier, przeszła bardzo długą drogę od momentu spotkania się muzyków na początku lat 90.

W tamtych czasach Arno i Walter grali syntetyczny pop i byli związani kontraktem z dużą wytwórnią płytową. Wydali dwa albumy i odbyli kilka tras koncertowych, ale równocześnie kusiły ich rodzące się style trance i techno, z którymi zetknęli się we frankfurckich klubach takich jak The Omen.

Następnie Arno i Walter zainteresowali się projektami klubowymi i w wytwórni Hearthouse (prowadzonej przez R&S, Tommy Boya i Svena Vatha) wydali płyty z muzyką transową. Największe hity Booka Shade – progresywne „Kind of good” i „Silk”, ukazały się na płytach wydanych przez wytwórnię Dutch.

Pod koniec lat 90. muzyków z Booka Shade znużyła muzyką trance-techno i ponownie zaczęli szukać nowego kierunku, w którym mogliby podążyć. Właśnie wówczas postanowili założyć własną wytwórnię płytową. Przypadkowo poznali Thomasa Kocha, znanego też jako DJ T, jednego z najbardziej doświadczonych niemieckich DJ’ów. Do nowej spółki dołączyli też starzy przyjaciele Arno i Waltera, a mianowicie Patrick Bodmer i Philipp Jung, alias M.A.N.D.Y., których poznali w latach 90. we frankfurckim środowisku klubowym.

W 2002 roku powstała firma Get Physical, w której Booka Shade odpowiadali za całą produkcję, a M.A.N.D.Y., DJ T., Sunsetpeople i Chelonis R. Jones zajmowali się remiksowaniem nagrań. W ciągu zaledwie kilku lat marka zdobyła uznanie wśród wielu DJ’ów, gdyż na jej utrzymanych w klubowym klimacie krążkach można było znaleźć różnorodne style muzyki elektronicznej, takie jak trance, electro i techno.

W 2004 roku, gdy firma Get Physical zdobyła pozycję jednej z najbardziej poważanych nowych europejskich wytwórni specjalizujących się w muzyce elektronicznej, Booka Shade postanowili wyjść z cienia i wznowić karierę solową.

W Get Physical powstał powszechnie uznany i podziwiany debiutancki album Booka Shade, zatytułowany „Memento”, na którym Walter i Arno sięgnęli do doświadczeń zdobytych w latach 90. w kręgach muzyki pop i trance, i osiągnęli naprawdę olśniewający efekt. Okruchy popowych melodii i migocząca, transowa euforia oparte są tu na niespokojnych, prostych rytmach. Wynikiem końcowym było ultranowoczesne, chwilami niepokojące i sugestywne, ale ze wszech miar satysfakcjonujące dzieło.

W tej samej wytwórni powstały także ich wielkie klubowe hity 2005 roku – „Mandarine Girl” i „Body Language” – które często wykonują na swoich koncertach. Drugie z tych nagrań, stworzone we współpracy z M.A.N.D.Y., zdobyło nagrodę „Ibiza Track of the Season 2005” i zyskało uznanie czołowych DJ’ów oraz świata underground house i techno.

W ubiegłym roku Booka Shade ruszyli w trasę, a ich sceniczne popisy przyniosły im sławę jednych z najbardziej fascynujących europejskich wykonawców muzyki elektronicznej granej na żywo. Status ten potwierdzili w 2005 roku w Barcelonie swoim elektryzującym występem na festiwalu Sónar oraz grając supporty na trasie koncertowej Royksopp i na koncercie Mylo w Londynie.

Na ich koncie jest też remiks klasycznego elektropopowego utworu „Oh Yeah” (autorstwa Moby (Mute), The Juan McLean (DFA) i Yello). Ukoronowaniem tego fantastycznego roku było wyróżnienie Get Physical tytułem „Label of the Year”, przyznanym przez „DJ Magazine”.

Booka Shade nie spoczęli jednak na laurach. Pomiędzy występami promującymi „Memento” duet szykował materiał na kolejny album, „Movements”. Ukazał się on w kwietniu 2006 r. i potwierdził upodobanie Arno i Waltera do mocnych linii basów, epickich melodii i utrzymanych w klubowym stylu aranżacji, ale pokazał też, że muzycy nie boją się eksperymentów z innymi stylami, takimi jak slow-motion-hip-hop, electro i „schłodzona” muzyka house z Balearów.

Płyta „Movements” jest bardziej zróżnicowana i chyba dojrzalsza niż „Memento”, ale dwa single pochodzące z tego albumu – „Night Falls” i „In White Rooms” – pokazują, że Booka Shade wciąż wiedzą, jak się pisze emocjonujące, przejmujące kawałki taneczne. Co więcej, za ich twórczością przepadają nie tylko klubowi DJ’e: nagrania Booka Shade regularnie, na całym świecie, goszczą w pierwszej piątce list przebojów swojego gatunku, prowadzonych przez iTunes .

Od momentu ukazania się albumu „Movements” Walter i Arno jeżdżą z koncertami po całej Europie (między innymi rozgrzewali publiczność przed berlińskim show legendarnej grupy Depeche Mode, odbywającej światową trasę koncertową). Swoimi dynamicznymi występami na żywo podbili zarówno publiczność festiwalową, jak i klubową, w tym na Montreux Jazz Festival.

Obecnie Arno i Walter szykują się do drugiej trasy w USA, gdzie byli już w marcu, promując album „Movements”. Na początku 2007 roku zagrali też koncerty w Azji i Australii. Teraz, gdy ich niepowtarzalną elektroniczną muzykę poznała już cała Europa, przyszedł czas, by magia Booka Shade ogarnęła także resztę świata.

e-mail: -
www: myspace.com/bookashade

Komentarze:

Brak komentarzy w bazie danych.

Dodaj komentarz:

Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się
imprezy
Brak informacji w bazie danych.
www.houseradio.pl/ranczo-project,audycje,232.html
copyright houseradio.pl 2006-17 | regulamin serwisu

regulamin

i. zasady ogólne.
 1. każda osoba korzystająca z serwisu houseradio.pl zobowiązana jest przestrzegać całego regulaminu serwisu.
 2. zabronione jest łamanie powszechnie obowiązującego polskiego prawa.
 3. niniejszy serwis udostępnia odnośniki do innych stron www. decydując się na odwiedzenie strony, do której kieruje link, musisz zastosować się do jej regulaminu i polityki prywatności. serwis houseradio.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści prezentowane na tych stronach internetowych.
 4. prezentowane informacje w serwisie w dużej mierze ustalane są na podstawie oświadczeń osób trzecich. dokładamy wszelkich starań, aby treści zawarte na stronach houseradio.pl były rzetelne i publikowane we właściwy sposób. serwis nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy, niekompletność lub nieaktualność informacji. przed powoływaniem się na prezentowane dane niezbędna jest ich weryfikacja.
ii. rejestracja.
 1. rejestracja w serwisie houseradio.pl jest dobrowolna i bezpłatna.
 2. login proponowany przy rejestracji nie może być adresem strony internetowej, ani wulgarnym wyrażeniem.
 3. dane wpisane do formularza rejestracyjnego powinny dotyczyć wyłącznie użytkownika, który wypełnia formularz i być zgodne z prawdą.
 4. osobą odpowiedzialną za prawdziwość danych wpisanych podczas rejestracji jest wyłącznie użytkownik.
 5. każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi przysługuje prawo do wglądu w swoje dane, a także do ich poprawiania.
 6. przesłanie wypełnionego formularza rejestracyjnego jest równoznaczne z upoważnieniem houseradio.pl do przetwarzania danych osobowych dla celów statystycznych i marketingowych.
 7. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych oznacza w szczególności zgodę na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od houseradio.pl oraz innych osób w postaci wiadomości e-mail.
 8. zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może być w każdej chwili cofnięta przez użytkownika, jednak jest to jednoznaczne z usunięciem konta z bazy houseradio.pl.
 9. w przypadku podania przez użytkownika niezgodnych z prawdą lub niepełnych danych, serwisowi houseradio.pl przysługuje prawo do usunięcia konta użytkownika.
iii. polityka prywatności.
 1. powierzenie danych osobowych serwisowi houseradio.pl następuje w momencie aktywacji zarejestrowanego konta użytkownika lub przesłania innego formularza danych osobowych znajdującego się na podstronach serwisu houseradio.pl.
 2. zarządcą zbioru danych osobowych jest houseradio.pl, który jest przy tym uprawniony do powierzania i przetwarzania danych osobowych osobom trzecim, z zachowaniem wymogów określonych przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (dz. u. nr 133, poz. 883 z późn. zm.). houseradio.pl zapewni użytkownikowi dostęp do aktualnej informacji o podmiocie któremu powierzy przetwarzanie danych, ich zakresie i zamierzonym terminie przekazania.
 3. dane podane w formularzu rejestracyjnym (poza hasłem) są udostępnione publicznie na podstronie profilu użytkownika, widocznego tylko dla zalogowanych użytkowników.
 4. podczas przeglądania stron serwisu zbierane są jedynie standardowe informacje, które są przechowywane w logach serwera oraz jako statystyki odwiedzalności. są to m.in. adres ip, typ przeglądarki użytkownika lub gościa, data i czas wizyty. nie zawierają one żadnych danych umożliwiających identyfikację użytkownika. są one używane jedynie w celach statystycznych.
 5. serwis houseradio.pl zastrzega sobie prawo do wysyłania niezapowiedzianych wiadomości e-mail do zarejestrowanych użytkowników. charakter wiadomości może być zarówno niekomercyjny, jak i komercyjny.
 6. wybrane obszary serwisu houseradio.pl mogą wykorzystywać pliki cookies, w celu lepszej identyfikacji. warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę i nie usuwanie ich z dysku.
 7. serwis houseradio.pl daje możliwość modyfikacji, a także całkowitego usunięcia danych osobowych użytkownika z bazy.
iv. prawa autorskie.
 1. w serwisie houseradio.pl prezentowane są wyłącznie legalne utwory muzyczne, teksty oraz fotografie umieszczone za zgodą ich autorów.
 2. całkowicie zabrania się kopiowania/powielania w całości lub częściowo jakichkolwiek materiałów (np. zdjęć, tekstów, plików muzycznych itp.) pochodzących z serwisu houseradio.pl.
v. komentarze.
 1. aby, móc dodawać komentarze należy być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu houseradio.pl.
 2. wypowiedzi publikowane przez użytkowników w komentarzach nie mogą: wzywać do popełnienia przestępstw, być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wzywać do nienawiści rasowej - wyznaniowej czy etnicznej, ani propagować przemocy, zawierać treści obscenicznych i obraźliwych, naruszać zasad etykiety, naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcać do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania, zawierać wirusów ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych.
 3. serwis nie odpowiada za treść wypowiedzi publikowanych w komentarzach. każdy użytkownik jest odpowiedzialny za swoją wypowiedź.
 4. wymaga się, aby wypowiedzi użytkowników były zgodne z polską ortografią (m.in. zawierały polskie znaki).
 5. tematy i posty nie wnoszące nic nowego będą bezwzględnie kasowane.
 6. avatar użytkownika nie może prezentować wulgarnych rysunków, zdjęć czy animacji.
 7. zabrania się zamieszczania wszelkich plików multimedialnych bez zgody ich autora.
 8. serwis zastrzega sobie prawo do blokowania możliwości wypowiadania się w komentarzach użytkownikom, którzy notorycznie naruszać będą postanowienia niniejszego regulaminu.
 9. redakcji (moderatorom i administratorom) przysługuje prawo do edytowania wypowiedzi użytkowników jak również całkowitego usunięcia.
 10. serwis może czasowo zawiesić możliwość komentowania bez podawania przyczyn takiego działania.
vi. postanowienia końcowe.
 1. właściciele serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za przerwy w funkcjonowaniu oraz nieprawidłowe funkcjonowanie serwisu.
 2. nie zobowiązanie się do powyższego regulaminu grozi usunięciem konta użytkownika oraz ewentualnymi konsekwencjami prawnymi.
 3. serwis nie bierze na siebie odpowiedzialności za zamieszczone reklamy. dane adresowe jak i szczegóły ofert każdego reklamodawcy można uznać za pewne tylko w momencie publikacji.
 4. serwis houseradio.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie. wszelkie zmiany wchodzą w życie z chwilą ich opublikowania w serwisie. każdy internauta odwiedzający serwis jest zobowiązany do regularnej weryfikacji postanowień regulaminu.
 5. niniejszy regulamin obowiązuje przez czas nieokreślony.
wykonanie: houseradio