James Holden, producent, dj - Wielka Brytania :: Dj's :: radio internetowe: house, deep, tech, techno, electro, progressive music
Pobierz Adobe Flash player
Prawdopodobnie w Twojej przeglądarce wyłączono JavaScript lub nie posiadasz zainstalowanego Flash Player'a.
Słuchaj Słuchaj radia Słuchaj radia w Winamp
login: hasło:
gramy: Luke Duncan - Natural Flow 16 (July 2018)
www.houseradio.pl/reason-to-forget,audycje,205.html
James Holden

James Holden

producent / dj
Wielka Brytania Wielka Brytania

James holden ma tylko 25 lat, ale pomimo swojego młodego wieku wyprodukował już niesamowitą liczbę progresywnego house'u, podpisał też dużą umowę z sony. Wyuczony na klasycznych instrumentach takich jak pianino i skrzypce oraz ze stopniem naukowym z matematyki z uniwersytetu oksfordzkiego, uderzenie muzyki Jamesa Holdena najlepiej może być opisane przez reakcje innych znanych muzyków:

"James Holden absolutnie niesamowity!" Nick Warren "Najlepszy obecnie muzyk!" Pete Tong "Najbardziej utalentowany muzyk roku 1999" - Dave Seaman "Poprosimy o duże brawa dla tego pana!" Mixmag Jego wcześniejsza praca przed rokiem 1999 pozwoliła na szybkie rozwinięcie jego umiejętności i ukształtowanie jego talentu produkcyjnego. Zaczął on tworzyć niesamowicie głęboki i wspaniały house. Był wspierany przez Pete'a Tonga, stworzył własny niepowtarzalny styl w muzyce, nazwany "pixie-trance", wspierany przez dźwięki inspirowane sander'em kleinenberg'iem czy labelmate. Zyskał rozgłos dzięki współpracy z takimi sławami jak John Digweed, z którym współpracował w jego wywtórnii "Bedrock", czy z Sasha'ą, u którego zagrał gościnnie na nowej płycie. James pojawił sie też na płytkach Anthony'ego Pappa'y, Dave'a seaman'a czy Pete'a Tong'a. James tworzy głęboką progresywną muzykę klubową, która tak bardzo podoba się tym dj'om....

Wcześniejsza praca Jamesa Holdena to nagranie 12'' pod płaszczykiem 'guise of pulse' oraz kilka remixów ich utworów dla wytwórnii 'silver planet' w 1999. Ale dopiero jego następna 12'' przykuła uwagę wszystkich. Największy sukces Jamesa, krytycznie okrzyknięty 'Horizons' wcześniej został wydany na płycie Way of West, DJ'a Nicka Warren, na której był promowany przez następne trzy miesiące. Wkrótce potem także Pete Tong i Timo Maas umieścili także ten kawałek na swoich płytach. Silver planet przekazało licencje na Horizons dla dla sony offshot incredible by została wydana w Wlk. Bryt. i Europie. W USA Horizons zostało ponownie wydane w pażdzierniku przez INCredible. Utwór stał sie numerem 93 na liście top100 kawałków wszechczasów, wg czytelników magazynu Mixmag. Po sukcesie 'Horizons' następnym krokiem James'a było wydanie kawałka zatytułowanego 'solstice', który otrzymał duże wsparcie od Nick'a Warren'a, Pete'a Tong'a, John'a Digweed'a i John'a Graham'a. Sukces 'Horizons' sprawił że James stał się najbadziej znanym remixerem w przemyśle muzyki elektronicznej. Zaczął remixować kawałki takich wytórni jak Ministry of Sound Offshoot Data, Positiva, React, Nu-life czy Hooj offshoot lost language. James użył tych remixów by wykreować własny niepowtarzalny styl, jak również reputację Dj'a którego muzyka nieustannie się rozwija i nie pozostaje w miejscu. Teraz planuje on zrobić sobie małą przerwę od remixowania by tworzyć własne kawałki do swojego własnego albumu pod kierwonictwem wytwórni Silver Planet. Po sukcesie "Horizons" James rozpoczął pracę nad nowym projektem pod kierownictwem Ariane for Hope Recordings. Singiel Eternity został wydany w 2000 roku. Jego współpraca z przyjacielem Hywel Dunn-Davies (aka Souldriver, Chimera) została zauważona przez Joghna Diweeda i ich nagrania zostały wydane na przez jego wytwórnię Bedrock jeszcze tego samego roku. Nowe utwóru duetu już wkrótce pojawią sie na rynku muzycznym...

Ostatnio James rozpoczął też pracę nad własną wytwórnią, Easyaccess, w porozumieniu z Silver Planet, w której rozpoczął produkcję utworów Ogenki Clinic, oraz remixu jego własnego kawałka przez jego przyjaciela Gwill'a Morris'a. Wytwórnia wydała również wiele innych utworów dobrze zapowiadających się muzyków, demonstrując przywiązanie James'a do undergroundowej muzyki tanecznej. Reputacja Jamesa stale rosła, razem z jego występami w radiu exygen fx, oraz w licznych klubach strefy oxygen. Był dj'em na barlińskiej Love Parade, na karnawale Nothing Hill, na festiwalu Extrema w Holandii, w Limelight w Nowym Jorku, w Bedrock w Londynie, na antenie radia Stern w Berlinie, w Stalkerze w Amsterdamie, w 'Code' w Tokio, w 'Roxy' w Pradze oraz w wielu znanych klubach w Wlk. Bryt. Obecnie gra w Oxfordzie oraz czasami w 'passion' w Coalville. Dzięki grze w tym ostatnim klubie mógł też zagrać parę nocnych imprez w Coastline Cafe na Ibizie. Regularnie grywa też w 'Element' w Londynie. Niedługo szykują się muz też wyjazdy do Moskwy, Istambułu i Amsterdamu. Ostatnio James połączył swoje umiejętności DJ'a z jego mistrzostwem za sprzętem w studiu, o stworzył kompilację fear of Silver Planet, która została wydana w październiku. Album ten to połączenie jego dj'skich mixow, ekskluzywnych wydań utworów, i efektów które można stworzyć w studiu nagraniowym, całość to doskonały popis umiejętności Jamesa. Jego umiejętności zostały zauważone również przez John'a Digweed'a i Pete'a Tong'a - został on przez nich poproszony o nagranie gościnnego mixu dla radia John'a Digweed'a - Kiss FM i radia 'Radio One'. Teraz James planuje skończyć swój własny album i jego nagranie wespół z Sashą. Obiecał też wydanie swoich projektów muzycznych, które do tej pory ukrywał. W przyszłości na pewno będziecie słcuhać wielu nagrań Jamesa Holdena...

żródło:last.fm

 

e-mail: -
www: www.jamesholden.org

Komentarze:

Brak komentarzy w bazie danych.

Dodaj komentarz:

Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się
imprezy
Brak informacji w bazie danych.
www.houseradio.pl/reason-to-forget,audycje,205.html
copyright houseradio.pl 2006-18 | regulamin serwisu

regulamin

i. zasady ogólne.
 1. każda osoba korzystająca z serwisu houseradio.pl zobowiązana jest przestrzegać całego regulaminu serwisu.
 2. zabronione jest łamanie powszechnie obowiązującego polskiego prawa.
 3. niniejszy serwis udostępnia odnośniki do innych stron www. decydując się na odwiedzenie strony, do której kieruje link, musisz zastosować się do jej regulaminu i polityki prywatności. serwis houseradio.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści prezentowane na tych stronach internetowych.
 4. prezentowane informacje w serwisie w dużej mierze ustalane są na podstawie oświadczeń osób trzecich. dokładamy wszelkich starań, aby treści zawarte na stronach houseradio.pl były rzetelne i publikowane we właściwy sposób. serwis nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy, niekompletność lub nieaktualność informacji. przed powoływaniem się na prezentowane dane niezbędna jest ich weryfikacja.
ii. rejestracja.
 1. rejestracja w serwisie houseradio.pl jest dobrowolna i bezpłatna.
 2. login proponowany przy rejestracji nie może być adresem strony internetowej, ani wulgarnym wyrażeniem.
 3. dane wpisane do formularza rejestracyjnego powinny dotyczyć wyłącznie użytkownika, który wypełnia formularz i być zgodne z prawdą.
 4. osobą odpowiedzialną za prawdziwość danych wpisanych podczas rejestracji jest wyłącznie użytkownik.
 5. każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi przysługuje prawo do wglądu w swoje dane, a także do ich poprawiania.
 6. przesłanie wypełnionego formularza rejestracyjnego jest równoznaczne z upoważnieniem houseradio.pl do przetwarzania danych osobowych dla celów statystycznych i marketingowych.
 7. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych oznacza w szczególności zgodę na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od houseradio.pl oraz innych osób w postaci wiadomości e-mail.
 8. zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może być w każdej chwili cofnięta przez użytkownika, jednak jest to jednoznaczne z usunięciem konta z bazy houseradio.pl.
 9. w przypadku podania przez użytkownika niezgodnych z prawdą lub niepełnych danych, serwisowi houseradio.pl przysługuje prawo do usunięcia konta użytkownika.
iii. polityka prywatności.
 1. powierzenie danych osobowych serwisowi houseradio.pl następuje w momencie aktywacji zarejestrowanego konta użytkownika lub przesłania innego formularza danych osobowych znajdującego się na podstronach serwisu houseradio.pl.
 2. zarządcą zbioru danych osobowych jest houseradio.pl, który jest przy tym uprawniony do powierzania i przetwarzania danych osobowych osobom trzecim, z zachowaniem wymogów określonych przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (dz. u. nr 133, poz. 883 z późn. zm.). houseradio.pl zapewni użytkownikowi dostęp do aktualnej informacji o podmiocie któremu powierzy przetwarzanie danych, ich zakresie i zamierzonym terminie przekazania.
 3. dane podane w formularzu rejestracyjnym (poza hasłem) są udostępnione publicznie na podstronie profilu użytkownika, widocznego tylko dla zalogowanych użytkowników.
 4. podczas przeglądania stron serwisu zbierane są jedynie standardowe informacje, które są przechowywane w logach serwera oraz jako statystyki odwiedzalności. są to m.in. adres ip, typ przeglądarki użytkownika lub gościa, data i czas wizyty. nie zawierają one żadnych danych umożliwiających identyfikację użytkownika. są one używane jedynie w celach statystycznych.
 5. serwis houseradio.pl zastrzega sobie prawo do wysyłania niezapowiedzianych wiadomości e-mail do zarejestrowanych użytkowników. charakter wiadomości może być zarówno niekomercyjny, jak i komercyjny.
 6. wybrane obszary serwisu houseradio.pl mogą wykorzystywać pliki cookies, w celu lepszej identyfikacji. warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę i nie usuwanie ich z dysku.
 7. serwis houseradio.pl daje możliwość modyfikacji, a także całkowitego usunięcia danych osobowych użytkownika z bazy.
iv. prawa autorskie.
 1. w serwisie houseradio.pl prezentowane są wyłącznie legalne utwory muzyczne, teksty oraz fotografie umieszczone za zgodą ich autorów.
 2. całkowicie zabrania się kopiowania/powielania w całości lub częściowo jakichkolwiek materiałów (np. zdjęć, tekstów, plików muzycznych itp.) pochodzących z serwisu houseradio.pl.
v. komentarze.
 1. aby, móc dodawać komentarze należy być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu houseradio.pl.
 2. wypowiedzi publikowane przez użytkowników w komentarzach nie mogą: wzywać do popełnienia przestępstw, być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wzywać do nienawiści rasowej - wyznaniowej czy etnicznej, ani propagować przemocy, zawierać treści obscenicznych i obraźliwych, naruszać zasad etykiety, naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcać do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania, zawierać wirusów ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych.
 3. serwis nie odpowiada za treść wypowiedzi publikowanych w komentarzach. każdy użytkownik jest odpowiedzialny za swoją wypowiedź.
 4. wymaga się, aby wypowiedzi użytkowników były zgodne z polską ortografią (m.in. zawierały polskie znaki).
 5. tematy i posty nie wnoszące nic nowego będą bezwzględnie kasowane.
 6. avatar użytkownika nie może prezentować wulgarnych rysunków, zdjęć czy animacji.
 7. zabrania się zamieszczania wszelkich plików multimedialnych bez zgody ich autora.
 8. serwis zastrzega sobie prawo do blokowania możliwości wypowiadania się w komentarzach użytkownikom, którzy notorycznie naruszać będą postanowienia niniejszego regulaminu.
 9. redakcji (moderatorom i administratorom) przysługuje prawo do edytowania wypowiedzi użytkowników jak również całkowitego usunięcia.
 10. serwis może czasowo zawiesić możliwość komentowania bez podawania przyczyn takiego działania.
vi. postanowienia końcowe.
 1. właściciele serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za przerwy w funkcjonowaniu oraz nieprawidłowe funkcjonowanie serwisu.
 2. nie zobowiązanie się do powyższego regulaminu grozi usunięciem konta użytkownika oraz ewentualnymi konsekwencjami prawnymi.
 3. serwis nie bierze na siebie odpowiedzialności za zamieszczone reklamy. dane adresowe jak i szczegóły ofert każdego reklamodawcy można uznać za pewne tylko w momencie publikacji.
 4. serwis houseradio.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie. wszelkie zmiany wchodzą w życie z chwilą ich opublikowania w serwisie. każdy internauta odwiedzający serwis jest zobowiązany do regularnej weryfikacji postanowień regulaminu.
 5. niniejszy regulamin obowiązuje przez czas nieokreślony.
wykonanie: houseradio