Pobierz Adobe Flash player
Prawdopodobnie w Twojej przeglądarce wyłączono JavaScript lub nie posiadasz zainstalowanego Flash Player'a.
Słuchaj Słuchaj radia Słuchaj radia w Winamp
login: hasło:
gramy: Tenzig - Himalayan Roads001
www.houseradio.pl/ranczo-project,audycje,232.html
Patrick Alger

Patrick Alger

producent / dj
Polska Polska

Tak naprawdę wszystko się zaczęło w 1996 roku. Poszukujący oryginalnych dźwięków, młody i nieświadomy tego, co przyniesie mu przyszłość człowiek, którego zainspirowało Love Parade, dzieli się muzyką z sąsiadami wbrew ich woli. Na jego zamówienie do lokalnego sklepu z kasetami trafiały nagrania zza zachodniej granicy, których uzbierał wtedy dość pokaźną ilość. W pewnym stopniu przełomowy okazał się rok 2002, kiedy to po raz pierwszy miał możliwość zaprezentowania swojej muzyki szerszej publiczności, która chyba tak do końca nie rozumiała, co im chce przekazać, jednak przyjęła go nadspodziewanie dobrze. Wbrew pozorom nie posiadał on wtedy nawet własnego sprzętu, a co za tym idzie nie miksował sam dla siebie czy przyjaciół na domówkach - wyróżniał się za to oryginalnymi, pełnymi pozytywnej energii nagraniami, które już wtedy jako wymagający słuchacz pieczołowicie wyszukiwał. W latach 2003 - 2004 poznał i zaczął współpracę z dj'em BBASE, który chyba jako pierwszy w Kraśniku (skąd obaj pochodzą) zaczął organizować imprezy zrzeszające miłośników wyrafinowanych brzmień.

Prawdziwy przełom nastąpił w 2004 roku, kiedy to już jako rezydent współorganizował po raz pierwszy imprezę z udziałem Alana White oraz zaczął coraz mocniej trząść miastem już jako dj Joyrider. Kolejne lata przyniosły coraz liczniejsze występy w coraz większej ilości klubów, i jednocześnie coraz większą muzyczną dezorientację. W tym okresie w trakcie jego występów można było usłyszeć tak różnorodne gatunki muzyczne jak house, electro, trance a czasami nawet i hardstyle. Przyszedł jednak moment opamiętania się i doszedł do wniosku, że to jednak nie jest ten kierunek w którym chce zmierzać. Wtedy też wyłączył się z udziału na scenie i wyjechał do Anglii. Tam, nieznany przez nikogo, postanowił narodzić się muzycznie na nowo jako Patrick Alger. Każdą wolną chwilę spędzał na przeszukiwaniu sklepów z vinylami i wyławianiu tylko tych najbardziej soczystych, najbardziej naładowanych pozytywną energią i jedynych w swoim rodzaju nagrań. To był kolejny przełomowy moment (rok 2008). Wtedy też na jego drodze pojawił się dj Jormas, który nie pchał się do klubów i całą swoją pokaźną kolekcję czarnych placków przechowywał w garażu, gdzie całe godziny spędzał miksując dla siebie i samej przyjemności. Połączyli więc siły i odwiedzili kilka klubów w których chcieli coś zorganizować a ostatecznie trafili do Cafe Rene (Gloucester) - pubu, który jako mało znany dał im wolną rękę na organizację jednej imprezy - Spicy Night - nacechowanej muzyką house, ukierunkowaną na funky, chicago, jackin. Efekt? Sala od początku do końca pełna pozytywnie nakręconych ludzi, którzy na koniec imprezy nagrodzili ich występ gromkimi i długimi brawami. Dzięki tamtej nocy Patrick i Jormas rozpoczęli cykl imprez grając raz w miesiącu. Niestety w 2009 roku Patrick postanowił wrócić do Polski zostawiając swojego przyjaciela samego, ale po dzisiejszy dzień kontynuującego regularnie cykl Spicy Night. Pod koniec roku Patrick pojawia się ponownie, tym razem na zaproszenie jako gość wieczoru.

W obecnej chwili współpracuje z nowo otwartym klubem 'Inferno' w Kraśniku, wciąż jednak częściej jest słyszany poza swoim rodzinnym miastem, m.in. w Lublinie i Warszawie.

Jego precyzyjne miksy cechują się nieszablonowym doborem utworów, długo wyszukiwanymi dźwiękami i spójnością. Każdy grany utwór dzieli na wstęp, rozwinięcie i zakończenie dzięki czemu bawi się dźwiękiem i buduje napięcie. Lekko mówiąc - w czasie swoich występów utwory grane przez niego nie są miksowane: są historiami, które tworzą opowieść pełną emocji i energii, zabierającymi słuchaczy w inny wymiar rzeczywistości. Muzyką wyraża siebie i świat, który go otacza.

Nie zrzeszony w żadnej agencji, założyciel projektów "Spicy Night", "ModernFunkers". Współtworzy "Niezniszczalnych". Jego sety znaleźć można m.in. na www.soundcloud.com/patrickalger, a od marca 2010 jego wyselekcjonowane tracki można usłyszeć w autorskiej audycji Emotional Sounds emitowanej w houseradio.pl...

ENG

Debut on stage was in '04. From that time Patrick just started to increase experience. His individual interpretation of music is known as addictive and pumpin' groove with lots of good feelings. When live mixing, he breaks classic and restricted by a lot of dj's schemes - long mixes, fast passess and some other tricks are making his mix unique. He's spending a lot of time to fish out best and unique records, to be original and earth shakin'. Some of random places where Patrick sounds in: Cafe Rene (Gloucester/UK), Luzztro (Warsaw/PL), Piekarnia (Warsaw/PL), Coco Club (Kolobrzeg/PL), Orion (Krasnik/PL), Strefa51 (Krasnik/PL), Panorama Cafe (Włodawa/PL), Ratusz (Opole L./PL) MC (Lublin/PL), Chilli (Lublin/PL), Mlyn (Warka/PL), D-Sign (Lublin/PL), Lawa (Pulawy/PL).

In present time he is living in Warsaw. He has got a radioshow called Emotional Sounds on houseradio.pl, most popular on-line radiostation in Poland.

His distinguishing feature of mixing is non-stereotyped track selection, unique sounding and coherent. He is cropping every played track for intro, expansion and finish, so he's just having fun with the sound, keeping dancefloor in suspence. When he is playing, tracks are not just mixed: they're emotional stories, taking listeners to the different reality.

He arranged the biggest parties with famous DJs in his hometown clubs. Founder of the "SpicyNight" project.

 

e-mail: -
www: myspace.com/patrickalger

Komentarze:

Brak komentarzy w bazie danych.

Dodaj komentarz:

Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się
imprezy
Brak informacji w bazie danych.
www.houseradio.pl/ranczo-project,audycje,232.html
copyright houseradio.pl 2006-18 | regulamin serwisu

regulamin

i. zasady ogólne.
 1. każda osoba korzystająca z serwisu houseradio.pl zobowiązana jest przestrzegać całego regulaminu serwisu.
 2. zabronione jest łamanie powszechnie obowiązującego polskiego prawa.
 3. niniejszy serwis udostępnia odnośniki do innych stron www. decydując się na odwiedzenie strony, do której kieruje link, musisz zastosować się do jej regulaminu i polityki prywatności. serwis houseradio.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści prezentowane na tych stronach internetowych.
 4. prezentowane informacje w serwisie w dużej mierze ustalane są na podstawie oświadczeń osób trzecich. dokładamy wszelkich starań, aby treści zawarte na stronach houseradio.pl były rzetelne i publikowane we właściwy sposób. serwis nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy, niekompletność lub nieaktualność informacji. przed powoływaniem się na prezentowane dane niezbędna jest ich weryfikacja.
ii. rejestracja.
 1. rejestracja w serwisie houseradio.pl jest dobrowolna i bezpłatna.
 2. login proponowany przy rejestracji nie może być adresem strony internetowej, ani wulgarnym wyrażeniem.
 3. dane wpisane do formularza rejestracyjnego powinny dotyczyć wyłącznie użytkownika, który wypełnia formularz i być zgodne z prawdą.
 4. osobą odpowiedzialną za prawdziwość danych wpisanych podczas rejestracji jest wyłącznie użytkownik.
 5. każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi przysługuje prawo do wglądu w swoje dane, a także do ich poprawiania.
 6. przesłanie wypełnionego formularza rejestracyjnego jest równoznaczne z upoważnieniem houseradio.pl do przetwarzania danych osobowych dla celów statystycznych i marketingowych.
 7. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych oznacza w szczególności zgodę na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od houseradio.pl oraz innych osób w postaci wiadomości e-mail.
 8. zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może być w każdej chwili cofnięta przez użytkownika, jednak jest to jednoznaczne z usunięciem konta z bazy houseradio.pl.
 9. w przypadku podania przez użytkownika niezgodnych z prawdą lub niepełnych danych, serwisowi houseradio.pl przysługuje prawo do usunięcia konta użytkownika.
iii. polityka prywatności.
 1. powierzenie danych osobowych serwisowi houseradio.pl następuje w momencie aktywacji zarejestrowanego konta użytkownika lub przesłania innego formularza danych osobowych znajdującego się na podstronach serwisu houseradio.pl.
 2. zarządcą zbioru danych osobowych jest houseradio.pl, który jest przy tym uprawniony do powierzania i przetwarzania danych osobowych osobom trzecim, z zachowaniem wymogów określonych przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (dz. u. nr 133, poz. 883 z późn. zm.). houseradio.pl zapewni użytkownikowi dostęp do aktualnej informacji o podmiocie któremu powierzy przetwarzanie danych, ich zakresie i zamierzonym terminie przekazania.
 3. dane podane w formularzu rejestracyjnym (poza hasłem) są udostępnione publicznie na podstronie profilu użytkownika, widocznego tylko dla zalogowanych użytkowników.
 4. podczas przeglądania stron serwisu zbierane są jedynie standardowe informacje, które są przechowywane w logach serwera oraz jako statystyki odwiedzalności. są to m.in. adres ip, typ przeglądarki użytkownika lub gościa, data i czas wizyty. nie zawierają one żadnych danych umożliwiających identyfikację użytkownika. są one używane jedynie w celach statystycznych.
 5. serwis houseradio.pl zastrzega sobie prawo do wysyłania niezapowiedzianych wiadomości e-mail do zarejestrowanych użytkowników. charakter wiadomości może być zarówno niekomercyjny, jak i komercyjny.
 6. wybrane obszary serwisu houseradio.pl mogą wykorzystywać pliki cookies, w celu lepszej identyfikacji. warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę i nie usuwanie ich z dysku.
 7. serwis houseradio.pl daje możliwość modyfikacji, a także całkowitego usunięcia danych osobowych użytkownika z bazy.
iv. prawa autorskie.
 1. w serwisie houseradio.pl prezentowane są wyłącznie legalne utwory muzyczne, teksty oraz fotografie umieszczone za zgodą ich autorów.
 2. całkowicie zabrania się kopiowania/powielania w całości lub częściowo jakichkolwiek materiałów (np. zdjęć, tekstów, plików muzycznych itp.) pochodzących z serwisu houseradio.pl.
v. komentarze.
 1. aby, móc dodawać komentarze należy być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu houseradio.pl.
 2. wypowiedzi publikowane przez użytkowników w komentarzach nie mogą: wzywać do popełnienia przestępstw, być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wzywać do nienawiści rasowej - wyznaniowej czy etnicznej, ani propagować przemocy, zawierać treści obscenicznych i obraźliwych, naruszać zasad etykiety, naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcać do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania, zawierać wirusów ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych.
 3. serwis nie odpowiada za treść wypowiedzi publikowanych w komentarzach. każdy użytkownik jest odpowiedzialny za swoją wypowiedź.
 4. wymaga się, aby wypowiedzi użytkowników były zgodne z polską ortografią (m.in. zawierały polskie znaki).
 5. tematy i posty nie wnoszące nic nowego będą bezwzględnie kasowane.
 6. avatar użytkownika nie może prezentować wulgarnych rysunków, zdjęć czy animacji.
 7. zabrania się zamieszczania wszelkich plików multimedialnych bez zgody ich autora.
 8. serwis zastrzega sobie prawo do blokowania możliwości wypowiadania się w komentarzach użytkownikom, którzy notorycznie naruszać będą postanowienia niniejszego regulaminu.
 9. redakcji (moderatorom i administratorom) przysługuje prawo do edytowania wypowiedzi użytkowników jak również całkowitego usunięcia.
 10. serwis może czasowo zawiesić możliwość komentowania bez podawania przyczyn takiego działania.
vi. postanowienia końcowe.
 1. właściciele serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za przerwy w funkcjonowaniu oraz nieprawidłowe funkcjonowanie serwisu.
 2. nie zobowiązanie się do powyższego regulaminu grozi usunięciem konta użytkownika oraz ewentualnymi konsekwencjami prawnymi.
 3. serwis nie bierze na siebie odpowiedzialności za zamieszczone reklamy. dane adresowe jak i szczegóły ofert każdego reklamodawcy można uznać za pewne tylko w momencie publikacji.
 4. serwis houseradio.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie. wszelkie zmiany wchodzą w życie z chwilą ich opublikowania w serwisie. każdy internauta odwiedzający serwis jest zobowiązany do regularnej weryfikacji postanowień regulaminu.
 5. niniejszy regulamin obowiązuje przez czas nieokreślony.
wykonanie: houseradio