Pobierz Adobe Flash player
Prawdopodobnie w Twojej przeglądarce wyłączono JavaScript lub nie posiadasz zainstalowanego Flash Player'a.
Słuchaj Słuchaj radia Słuchaj radia w Winamp
login: hasło:
gramy: Rafael- Infusion May 17
www.houseradio.pl/reason-to-forget,audycje,205.html
Robert Babicz

Robert Babicz

producent / dj
Niemcy Niemcy

5 stycznia 1973 roku w Polsce urodził się Robert Babicz. Od 1980 roku mieszkał w Niemczech, a od początku lat 90-tych wydał 5 albumów i wiele singli w takich wytwórniach, jak: Disko B, Force Inc, Mille Plateau, Bpitch Control, PAR, Taktik, Junkfood, Important Records czy Knee Deep.
Jego pseudonimy to m.in. Rob Acid, Sontec, Dicabor i Alton Inc.

Pierwszy Maxi Singiel Roberta wyszedł nakładem labelu Holgera Wicka, Labworks (Holger Wick prowadził wytwórnię Sense a dziś jest product managerem wytwórni EFA). Drugi, wszedł do notowania Bullets w Wielkiej Brytanii i otarł się o oficjalne listy bestsellerów. Wszystkim, czego Robert potrzebował do osiągnięcia pierwszego sukcesu było wypożyczenie sprzętu od Olivera Bondzia (zapamiętanego jako połowa składu Hardfloor).

W 1993 roku jego produkcja została wydana na Junkfood - jednej z najlepszych wytwórni szczytu ery Acid. Utwór zadedykował swoim 5 przyjaciołom: Clausowi Bachorowi (D2000), Rolandowi Casperowi, Malte Galicowi (dziś kierownikowi wykonawczemu załogi Native Instruments), Saschy Koeschowi (prowadzącemu magazyn De-Bug, berlińskiemu DJ-owi) i Rileyowi Reinholdowi (organizatorowi Cosmic Orgazm Parties, założycielowi Traum Schallplatten).

Pierwszy krok Roberta do klubów wiódł pod pseudonimem Acid Warrior na Junkfood. DJ-e tacy jak Sven Vath grali jego produkcje przez kilka miesięcy czego logiczną… konsekwencją był pierwszy występ Roberta na żywo, który miał miejsce w legendarnym klubie Svena, OMEN - klubie który fascynował imprezowiczów z całej Europy w latach 90-tych.

W 1994 roku kolejny imprezowy hit "Ein Blick ins Nichts" (spojrzenie w nic) wydany został w wytwĂłrni Boba Humina (dziś redaktora Groove Magazine). Odkąd Humin jest znany na scenie, produkcje Roba Acida są… tak wymagające jak warunki, na którychh można wejść do świątynii OMEN Svena Vatha.

Robert odkrył również swoje uwielbienie do dźwięków abstrakcyjnych, Chill Out i Ambient adorowanych przez artystów pokroju Mixmaster Morris czy Aural Float. Morris umieścił nawet pierwszy album Roberta, "Dicabor" na liście przebojów roku.

95 i 96 rok mógł być nazwane latami imprezowymi. Pierwszy album zagraniczny zawiódł jego live act do USA, Kanady, na Maltę, do Estonii i oczywiście do reszty krajów europejskich. W tym czasie, Rob Acid miał mniej czasu na produkcję - był zabookowany na każdy weekend.

W 2000 roku los obdarował Roberta córką… i to był kolejny ważny etap. Pod wpływem pełnych mocy produkcji ze sceny R'n'B, Rob zaczął poszukiwać nowych brzmień. Projekt Alton Inc trafia pod szyld wytwórni Achima Szczepańskiego, Mille Plateaux. Pod swoim prawdziwym nazwiskiem Robert wydał dwa albumy, które przeniosły język eksperymentalnej muzyki z lat 60-tych i 70-tych (musique concrete) w dzisiejsze czasy.

Rok 2003 znowu był okresem wielkich wydarzeń. Z jednej strony Rob zaczął projekt jazzowy, z drugiej podbija scenę kawałkiem "Inside" wydanym pod pseudonimem Sontec. W 2004 roku Robert jest wciąż wierny swym początkowym brzmieniom i nadal jest jednocześnie jednym, z tych muzyków, którzy cały czas poszukują….

 

e-mail: -
www: www.robertbabicz.de

Komentarze:

Brak komentarzy w bazie danych.

Dodaj komentarz:

Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się
imprezy
Brak informacji w bazie danych.
www.houseradio.pl/reason-to-forget,audycje,205.html
copyright houseradio.pl 2006-18 | regulamin serwisu

regulamin

i. zasady ogólne.
 1. każda osoba korzystająca z serwisu houseradio.pl zobowiązana jest przestrzegać całego regulaminu serwisu.
 2. zabronione jest łamanie powszechnie obowiązującego polskiego prawa.
 3. niniejszy serwis udostępnia odnośniki do innych stron www. decydując się na odwiedzenie strony, do której kieruje link, musisz zastosować się do jej regulaminu i polityki prywatności. serwis houseradio.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści prezentowane na tych stronach internetowych.
 4. prezentowane informacje w serwisie w dużej mierze ustalane są na podstawie oświadczeń osób trzecich. dokładamy wszelkich starań, aby treści zawarte na stronach houseradio.pl były rzetelne i publikowane we właściwy sposób. serwis nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy, niekompletność lub nieaktualność informacji. przed powoływaniem się na prezentowane dane niezbędna jest ich weryfikacja.
ii. rejestracja.
 1. rejestracja w serwisie houseradio.pl jest dobrowolna i bezpłatna.
 2. login proponowany przy rejestracji nie może być adresem strony internetowej, ani wulgarnym wyrażeniem.
 3. dane wpisane do formularza rejestracyjnego powinny dotyczyć wyłącznie użytkownika, który wypełnia formularz i być zgodne z prawdą.
 4. osobą odpowiedzialną za prawdziwość danych wpisanych podczas rejestracji jest wyłącznie użytkownik.
 5. każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi przysługuje prawo do wglądu w swoje dane, a także do ich poprawiania.
 6. przesłanie wypełnionego formularza rejestracyjnego jest równoznaczne z upoważnieniem houseradio.pl do przetwarzania danych osobowych dla celów statystycznych i marketingowych.
 7. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych oznacza w szczególności zgodę na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od houseradio.pl oraz innych osób w postaci wiadomości e-mail.
 8. zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może być w każdej chwili cofnięta przez użytkownika, jednak jest to jednoznaczne z usunięciem konta z bazy houseradio.pl.
 9. w przypadku podania przez użytkownika niezgodnych z prawdą lub niepełnych danych, serwisowi houseradio.pl przysługuje prawo do usunięcia konta użytkownika.
iii. polityka prywatności.
 1. powierzenie danych osobowych serwisowi houseradio.pl następuje w momencie aktywacji zarejestrowanego konta użytkownika lub przesłania innego formularza danych osobowych znajdującego się na podstronach serwisu houseradio.pl.
 2. zarządcą zbioru danych osobowych jest houseradio.pl, który jest przy tym uprawniony do powierzania i przetwarzania danych osobowych osobom trzecim, z zachowaniem wymogów określonych przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (dz. u. nr 133, poz. 883 z późn. zm.). houseradio.pl zapewni użytkownikowi dostęp do aktualnej informacji o podmiocie któremu powierzy przetwarzanie danych, ich zakresie i zamierzonym terminie przekazania.
 3. dane podane w formularzu rejestracyjnym (poza hasłem) są udostępnione publicznie na podstronie profilu użytkownika, widocznego tylko dla zalogowanych użytkowników.
 4. podczas przeglądania stron serwisu zbierane są jedynie standardowe informacje, które są przechowywane w logach serwera oraz jako statystyki odwiedzalności. są to m.in. adres ip, typ przeglądarki użytkownika lub gościa, data i czas wizyty. nie zawierają one żadnych danych umożliwiających identyfikację użytkownika. są one używane jedynie w celach statystycznych.
 5. serwis houseradio.pl zastrzega sobie prawo do wysyłania niezapowiedzianych wiadomości e-mail do zarejestrowanych użytkowników. charakter wiadomości może być zarówno niekomercyjny, jak i komercyjny.
 6. wybrane obszary serwisu houseradio.pl mogą wykorzystywać pliki cookies, w celu lepszej identyfikacji. warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę i nie usuwanie ich z dysku.
 7. serwis houseradio.pl daje możliwość modyfikacji, a także całkowitego usunięcia danych osobowych użytkownika z bazy.
iv. prawa autorskie.
 1. w serwisie houseradio.pl prezentowane są wyłącznie legalne utwory muzyczne, teksty oraz fotografie umieszczone za zgodą ich autorów.
 2. całkowicie zabrania się kopiowania/powielania w całości lub częściowo jakichkolwiek materiałów (np. zdjęć, tekstów, plików muzycznych itp.) pochodzących z serwisu houseradio.pl.
v. komentarze.
 1. aby, móc dodawać komentarze należy być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu houseradio.pl.
 2. wypowiedzi publikowane przez użytkowników w komentarzach nie mogą: wzywać do popełnienia przestępstw, być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wzywać do nienawiści rasowej - wyznaniowej czy etnicznej, ani propagować przemocy, zawierać treści obscenicznych i obraźliwych, naruszać zasad etykiety, naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcać do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania, zawierać wirusów ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych.
 3. serwis nie odpowiada za treść wypowiedzi publikowanych w komentarzach. każdy użytkownik jest odpowiedzialny za swoją wypowiedź.
 4. wymaga się, aby wypowiedzi użytkowników były zgodne z polską ortografią (m.in. zawierały polskie znaki).
 5. tematy i posty nie wnoszące nic nowego będą bezwzględnie kasowane.
 6. avatar użytkownika nie może prezentować wulgarnych rysunków, zdjęć czy animacji.
 7. zabrania się zamieszczania wszelkich plików multimedialnych bez zgody ich autora.
 8. serwis zastrzega sobie prawo do blokowania możliwości wypowiadania się w komentarzach użytkownikom, którzy notorycznie naruszać będą postanowienia niniejszego regulaminu.
 9. redakcji (moderatorom i administratorom) przysługuje prawo do edytowania wypowiedzi użytkowników jak również całkowitego usunięcia.
 10. serwis może czasowo zawiesić możliwość komentowania bez podawania przyczyn takiego działania.
vi. postanowienia końcowe.
 1. właściciele serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za przerwy w funkcjonowaniu oraz nieprawidłowe funkcjonowanie serwisu.
 2. nie zobowiązanie się do powyższego regulaminu grozi usunięciem konta użytkownika oraz ewentualnymi konsekwencjami prawnymi.
 3. serwis nie bierze na siebie odpowiedzialności za zamieszczone reklamy. dane adresowe jak i szczegóły ofert każdego reklamodawcy można uznać za pewne tylko w momencie publikacji.
 4. serwis houseradio.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie. wszelkie zmiany wchodzą w życie z chwilą ich opublikowania w serwisie. każdy internauta odwiedzający serwis jest zobowiązany do regularnej weryfikacji postanowień regulaminu.
 5. niniejszy regulamin obowiązuje przez czas nieokreślony.
wykonanie: houseradio