Pobierz Adobe Flash player
Prawdopodobnie w Twojej przeglądarce wyłączono JavaScript lub nie posiadasz zainstalowanego Flash Player'a.
Słuchaj Słuchaj radia Słuchaj radia w Winamp
login: hasło:
gramy: www.insomniax.es - Insomniax Music Barcelona #518
Vince Watson

Vince Watson

producent / dj
Holandia Holandia

Swoja przygodę z dj'ingiem rozpoczynał dosyć szablonowo, od szkolnych dyskotek a jego case'a wypełniały nagrania hip-hop oraz pierwsze kawałki house'owe. Jednak jego przygoda nie rozwijała się jak w przypadku innych młodych DJ, gdyż zanim wciągnął go wir elektroniki i ambientu, uczęszczał do Królewskiej Akademii Sztuki, Muzyki i Teatru w Glasgow gdzie pobierał nauki gry na fortepianie.

Fakt ten miał niebagatelny wpływ na jego późniejszą twórczość, w której niezwykle istotnym elementem jest umiejętność płynnej i pełnej emocji gry na instrumentach klawiszowych. Dzięki czemu jego muzyka przepełniona jest znakomitymi aranżacjami, liniami melodycznymi które powodują, że każda z produkcji ma swój niepowtarzalny klimat. Każdemu utworowi nadaje duszę co sprawia, że jego styl jest rozpoznawalny na całym świecie.

 

Cały czas szlifował swoje umiejętności zagłębiając się przy tym w korzenie muzyki elektronicznej, Herbie Hancock, Derrick May, Jean Michel Jarre to artyści, którzy wywarli olbrzymi wpływ na jego muzykę. Z czasem zaczął eksperymentować z nowymi technologiami - MIDI, kompletował niezbędny sprzęt do produkcji własnych utworów. W 1995 roku nastąpił przełom gdyż jego demo zainteresowało szefa wytworni Rotation - Dave Angel zaproponował wydanie pierwszej płyty, i właśnie od 1st Innovations EP rozpoczęła się kariera Vince'a Watsona. Pozwoliło mu to także rozpocząć rezydenturę w legendarnym The Arena w Glasgow gdzie mógł zaprezentować swoje produkcje szerszej publiczności. To wszystko spowodowało, że stał się jednym z większych talentów muzyki techno. W XXI wiek wszedł wydając swój pierwszy album "Biologique", na którym znalazły się jego największe hity, Bubbles i Mystical Rhythm, które do dziś są jednymi z klasyków techno i królują na parkietach całego świata.

Jego produkcje wywołały niezwykłe poruszenie na scenie muzyki elektronicznej, głównie z powodu nieszablonowego podejścia do melodii, atmosfery i groove czym charakteryzowały się jego utwory. Kolejny album "Moments in Time" wydany nakładem wytwórni z Nowego Yorku - Ibadan, ugruntował jego pozycję jednego z czołowych producentów techno.

Dwa lata później ukazały się dwa albumy "Echoes From the Future: View to the Past" oraz "Sublimina", gdzie zaprezentował niezwykłą różnorodność brzmienia i stylu. Tchnął nieco świeżości w światową scenę muzyki techno. Swoją misje kontynuował wydając album "The eMotion Sequence" dla wytwórni Delsin. Jego szósty album właśnie jest na ukończeniu i będzie dużym zaskoczeniem dla jego fanów gdyż "Every Soul Needs a Guide" to jego pierwszy melanż z gatunkiem jazz/brokenbeat.

Naturalnym stał się fakt założenia własnej wytwórni Bio Music gdzie wydaje swoje produkcje, które supportują takie gwiazdy jak Carl Cox czy Laurent Garnier. Po okresie przerwy w 2009 roku wytwórnia powróciła Epką "A very different World" - z remixem Funk d'Void, a w planach jest wydanie kolejnych EP przez Kirk Degiorgio, Shawn Rudiman. Vince zadbał także o swoją deepowo/jazzową stronę i po to powstał sublabel Everysoul, nakładem którego wydawać będzie nieco bardziej deepowe brzmienia. Pierwszym wydawnictwem była płyta "Love in F Minor" która spotkała się z wielkim entuzjazmem krytyków. Ponadto zremasterował i wydał ponownie swój największy hit - Mystical Rhythm dla wytwórni Urban Torque.

W 2010 roku przeniósł się do Amsterdamu i założył całkiem nowe studio. W tej chwili pracuje nad siódmym studyjnym albumem. Rozpoczął rezydenturę w legendarnym berlińskim klubie TRESOR, gdzie poza graniem także wydaje tam produkcje "Atom EP". Poza tym w niedługim czasie wyda kolejna EP dla Planet E oraz niezliczoną ilość remixów dla największych gwiazd muzyki techno: Orlando Voorn, John Beltran, Funk D'Void, Alexander Kowalski.
 

 

e-mail: -
www: www.vincewatson.com

Komentarze:

Brak komentarzy w bazie danych.

Dodaj komentarz:

Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się
imprezy
Brak informacji w bazie danych.
copyright houseradio.pl 2006-17 | regulamin serwisu

regulamin

i. zasady ogólne.
 1. każda osoba korzystająca z serwisu houseradio.pl zobowiązana jest przestrzegać całego regulaminu serwisu.
 2. zabronione jest łamanie powszechnie obowiązującego polskiego prawa.
 3. niniejszy serwis udostępnia odnośniki do innych stron www. decydując się na odwiedzenie strony, do której kieruje link, musisz zastosować się do jej regulaminu i polityki prywatności. serwis houseradio.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści prezentowane na tych stronach internetowych.
 4. prezentowane informacje w serwisie w dużej mierze ustalane są na podstawie oświadczeń osób trzecich. dokładamy wszelkich starań, aby treści zawarte na stronach houseradio.pl były rzetelne i publikowane we właściwy sposób. serwis nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy, niekompletność lub nieaktualność informacji. przed powoływaniem się na prezentowane dane niezbędna jest ich weryfikacja.
ii. rejestracja.
 1. rejestracja w serwisie houseradio.pl jest dobrowolna i bezpłatna.
 2. login proponowany przy rejestracji nie może być adresem strony internetowej, ani wulgarnym wyrażeniem.
 3. dane wpisane do formularza rejestracyjnego powinny dotyczyć wyłącznie użytkownika, który wypełnia formularz i być zgodne z prawdą.
 4. osobą odpowiedzialną za prawdziwość danych wpisanych podczas rejestracji jest wyłącznie użytkownik.
 5. każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi przysługuje prawo do wglądu w swoje dane, a także do ich poprawiania.
 6. przesłanie wypełnionego formularza rejestracyjnego jest równoznaczne z upoważnieniem houseradio.pl do przetwarzania danych osobowych dla celów statystycznych i marketingowych.
 7. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych oznacza w szczególności zgodę na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od houseradio.pl oraz innych osób w postaci wiadomości e-mail.
 8. zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może być w każdej chwili cofnięta przez użytkownika, jednak jest to jednoznaczne z usunięciem konta z bazy houseradio.pl.
 9. w przypadku podania przez użytkownika niezgodnych z prawdą lub niepełnych danych, serwisowi houseradio.pl przysługuje prawo do usunięcia konta użytkownika.
iii. polityka prywatności.
 1. powierzenie danych osobowych serwisowi houseradio.pl następuje w momencie aktywacji zarejestrowanego konta użytkownika lub przesłania innego formularza danych osobowych znajdującego się na podstronach serwisu houseradio.pl.
 2. zarządcą zbioru danych osobowych jest houseradio.pl, który jest przy tym uprawniony do powierzania i przetwarzania danych osobowych osobom trzecim, z zachowaniem wymogów określonych przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (dz. u. nr 133, poz. 883 z późn. zm.). houseradio.pl zapewni użytkownikowi dostęp do aktualnej informacji o podmiocie któremu powierzy przetwarzanie danych, ich zakresie i zamierzonym terminie przekazania.
 3. dane podane w formularzu rejestracyjnym (poza hasłem) są udostępnione publicznie na podstronie profilu użytkownika, widocznego tylko dla zalogowanych użytkowników.
 4. podczas przeglądania stron serwisu zbierane są jedynie standardowe informacje, które są przechowywane w logach serwera oraz jako statystyki odwiedzalności. są to m.in. adres ip, typ przeglądarki użytkownika lub gościa, data i czas wizyty. nie zawierają one żadnych danych umożliwiających identyfikację użytkownika. są one używane jedynie w celach statystycznych.
 5. serwis houseradio.pl zastrzega sobie prawo do wysyłania niezapowiedzianych wiadomości e-mail do zarejestrowanych użytkowników. charakter wiadomości może być zarówno niekomercyjny, jak i komercyjny.
 6. wybrane obszary serwisu houseradio.pl mogą wykorzystywać pliki cookies, w celu lepszej identyfikacji. warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę i nie usuwanie ich z dysku.
 7. serwis houseradio.pl daje możliwość modyfikacji, a także całkowitego usunięcia danych osobowych użytkownika z bazy.
iv. prawa autorskie.
 1. w serwisie houseradio.pl prezentowane są wyłącznie legalne utwory muzyczne, teksty oraz fotografie umieszczone za zgodą ich autorów.
 2. całkowicie zabrania się kopiowania/powielania w całości lub częściowo jakichkolwiek materiałów (np. zdjęć, tekstów, plików muzycznych itp.) pochodzących z serwisu houseradio.pl.
v. komentarze.
 1. aby, móc dodawać komentarze należy być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu houseradio.pl.
 2. wypowiedzi publikowane przez użytkowników w komentarzach nie mogą: wzywać do popełnienia przestępstw, być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wzywać do nienawiści rasowej - wyznaniowej czy etnicznej, ani propagować przemocy, zawierać treści obscenicznych i obraźliwych, naruszać zasad etykiety, naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcać do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania, zawierać wirusów ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych.
 3. serwis nie odpowiada za treść wypowiedzi publikowanych w komentarzach. każdy użytkownik jest odpowiedzialny za swoją wypowiedź.
 4. wymaga się, aby wypowiedzi użytkowników były zgodne z polską ortografią (m.in. zawierały polskie znaki).
 5. tematy i posty nie wnoszące nic nowego będą bezwzględnie kasowane.
 6. avatar użytkownika nie może prezentować wulgarnych rysunków, zdjęć czy animacji.
 7. zabrania się zamieszczania wszelkich plików multimedialnych bez zgody ich autora.
 8. serwis zastrzega sobie prawo do blokowania możliwości wypowiadania się w komentarzach użytkownikom, którzy notorycznie naruszać będą postanowienia niniejszego regulaminu.
 9. redakcji (moderatorom i administratorom) przysługuje prawo do edytowania wypowiedzi użytkowników jak również całkowitego usunięcia.
 10. serwis może czasowo zawiesić możliwość komentowania bez podawania przyczyn takiego działania.
vi. postanowienia końcowe.
 1. właściciele serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za przerwy w funkcjonowaniu oraz nieprawidłowe funkcjonowanie serwisu.
 2. nie zobowiązanie się do powyższego regulaminu grozi usunięciem konta użytkownika oraz ewentualnymi konsekwencjami prawnymi.
 3. serwis nie bierze na siebie odpowiedzialności za zamieszczone reklamy. dane adresowe jak i szczegóły ofert każdego reklamodawcy można uznać za pewne tylko w momencie publikacji.
 4. serwis houseradio.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie. wszelkie zmiany wchodzą w życie z chwilą ich opublikowania w serwisie. każdy internauta odwiedzający serwis jest zobowiązany do regularnej weryfikacji postanowień regulaminu.
 5. niniejszy regulamin obowiązuje przez czas nieokreślony.
wykonanie: houseradio